22 лютого 2022
День Визволення Кривого Рогу
Кривий Ріг відзначив 78-му річницю визволення від нациських загарбників.
⠀
Вічна пам‘ять полеглим в боях за Кривий Ріг ❤️
21 лютого 2022
Рідна мова- перлина душі!
Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави. Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити. Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя.
НУ, ЯК ЦЕ ПРАВИЛЬНО СКАЗАТИ?
Які слова вживати нам?
Відкрити що? Що відчиняти?
Як дати лад усім словам?
Що треба просто розгортати?
Що відкупорить, відімкнуть?
Коли слова які вживати?
І як дитині це збагнуть?
Все просто, в нас багата мова,
Для всього є свої слова.
Уважно прислуха́йсь до слова
І зрозумієш ці дива.
Розплющуєш, прокинувшися, очі
І відкриваєш дивний світ.
І душу відкривай охоче
Ти для добра з маленьких літ.
Вікно до сонця відчиняєш,
Для друзів двері відчиняй.
Замок у дверях відмикаєш.
Ти добре це запам’ятай!
Що закупорене тісненько,
Відкупорити треба нам.
Запам’ятай і це гарненько
І раду всім даси словам.
А книжку треба розгортати
Й перегортати сторінки.
Щоб у житті все добре знати,
Бо ж світ цікавий і дзвінкий.
Надія Красоткіна
Шкільна бібліотека чекає своїх книголюбів і підготувала книжкову виставку!!!
20 лютого 2022
До дня пам'яті Небесної Сотні
Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду…
20 лютого 2014 року… Ця дата назавжди стала для нас пам’ятною, адже саме тоді відбулись найтрагічніші події Революції Гідності, які потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Саме тоді вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь, за європейський вектор розвитку держави.
Лютий 2014 року… Важко підібрати слова, щоб описати весь біль та жах тих трагічних подій.
Небесна сотня… Герої Небесної Сотні стали для кожного з нас прикладом мужності, патріотизму та свободи духу. Завдяки їх відважності історія України назавжди змінилася . Віддавши своє життя, вони дали нам шанс збудувати нову демократичну європейську правову державу.
18.02.2022 в Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 28 пройшли виховні години «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ. СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!!»
Не люди по Майдану – Боги ходять,
Ці хлопці тілом й духом визначні
Слова в них щирі й красномовні –
Вони Вкраїни славнії сини!
Спасибі вам усім звитяжні браття,
Низький уклін від серця до землі,
Ви розпалили не на вулиці багаття,
А в серці кожного жагу до боротьби!
Спасибі вам за кожен день й хвилину,
Яку ви на Майдані провели!
Ви захищали весь народ й країну
Від чорної ядучої чуми.
Спасибі вам, що ви стояли міцно,
Стояли, бо не знали вороття…
Спасибі раненим й загиблим,
Бо не ховали ви від куль свої життя!
Спасибі всім, хто був тут на Майдані
Й хто руки свої досі не зложив
Спасибі й тим, хто думкою за нами
Хто плакав гірко, вірив і молив…
Спасибі серцем і душею,
Я щиро це і палко говорю!
Як крикнуть: «Слава Україні!»
«Навіки слава!» – я завжди скажу!
16 лютого 2022
15 лютого Афганістан-знай і пам'ятай!
Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Ця пам'ятна дата встановлена Указом Президента нашої держави в 2004 році і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.
Афганська війна, як її тепер називають, продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, найбільше було українських хлопців, біля 160 тисяч пройшли афганське пекло. Про що вони, 18-20-річні юнаки там думали? На що сподівалися? В що вірили? Свої мрії та відповіді на ці питання писали в листах своїм рідним та близьким. Нажаль не всім судилося повернутися на рідну землю живим…
В цей пам’ятний день хочемо побажати усим міцного і бадьорого здоров’я, мирного неба над головою, щастя, достатку і радості!Життя без війни!!!!
14 лютого
Відчуття щастя і романтики
14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
У цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Учні вітали один одного та вчителів з цим святом. На протязі дня вони з радістю фотографувалися на фоні стенду в святковій рамочці..
14 лютого 2022
День Св.Валентина
Ось і настало саме пристрасне, романтичне і чуттєве свято у році – День Святого Валентина. Зі святом вас, нехай швидше здійсняться всі ваші найпотаємніші мрії, настрій буде просто чудовим, здоров’я – найміцнішим, а на обличчі завжди сяє ваша чарівна посмішка.
Тобі одній, уявлена царівно,
Тобі одній дзвенять мої пісні;
Тобі одній в моєму храмі дивно
Пливуть молитви і горять огні.
Моє життя веде мене нерівно —
То на вершини, то в яри страшні, —
Та скрізь душа співає переливно
Про очі безтілесні і ясні.
У городі, де грають струни п’яні,
Де вічний шум, де вічна суєта,
Несу в душі слова твої незнані.
І серед поля, на яснім світанні,
Коли ще сном охоплені жита, —
Душа тебе, тебе одну віта.
(Максим Рильський)
08 лютого 2022
07 лютого 2022
Безпечний інтернет
У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.
08 лютого 2022 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.
Протягом лютого у школі проходитиме акція «ЛейкоманіяSTOP!». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого використання глобальної мережі в освітніх цілях з 01.02.2022 по 07.02 2022 лютого у школі проводився Тиждень Безпечного Інтернету.
На початку тижня класні керівники провили виховні години «безпечний інтернет» із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет».
Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі став конкурс малюнків. Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли до його виконання творчо і креативно.
Замовлення підручників для 9 класу
Відповідно до листа МОН №1/22048 від 16.12.2021 на базі ІСУО та ПЗ "КУРС: Школа" було замовлено нові підручники для 9 класу та дозамовлено деякі підручники для повторного видання.
Євген Маланюк
1 лютого минає 125 років від дня народження Євгена Маланюка.
Євген Маланюк був із одним із найбільших поетів української діаспори після Першої та Другої світових війн. Українці вперше детально і без упереджень ознайомилися з його творчістю 1989 року в журналі "Україна" (№ 47). Бо до того часу ім'я Євгена Маланюка вважалося в нашому закритому світі одіозним. З наступом сталінізму цього поета, як лиш могли, обливали болотом, називали "ворогом народу", "українським фашистом" тощо, хоча творів не друкували.
Євгена Маланюка, епіграфом життя якого можуть бути його ж власні слова "На хресті слова розіп'ятий цвяхами літер", вважають однією з найяскравіших постатей української літератури минулого століття, її класиком.
Народився поет 1 лютого (20 січня за старим стилем) 1897 року в невеличкому провінційному містечку Новоархангельську – на одвічному покордонні княжої Русі й половецьких степів, Запоріжжя та Речі Посполитої, Гетьманщини й Дикого поля. Незважаючи на скрутне матеріальне становище, батьки змогли дати Євгенові добру освіту. Він успішно закінчив Єлисаветградське земське реальне училище. До речі, писати вірші хлопець почав саме гімназистом. Він мріяв стати інженером та вступив на перший курс Петербурзького політехнічного інституту. Але на заваді подальшому навчанню стала Перша світова війна.
Спочатку юнак потрапив до запасного піхотного полку, а згодом став молодшим офіцером у кулеметній роті фронтової частини.
1918 року Євген гадав, що війна для нього скінчилася, але після короткої відпустки він знову взяв до рук зброю: поет став на захист Української держави. На нього чекали ще три роки війни. Війни, у якій тричі доводилося здавати ворогові Київ, у якій був "кривавий листопад" 1919 року. коли внаслідок жорстоких боїв та тифу в сотнях залишалося по 5–10 бійців, а полки нараховували по 50–60 багнетів. А ще – 1920 рік, коли після запеклих боїв 21 листопада о 17-й годині був відданий останній салют рідній землі і тридцятип'ятитисячне військо перейшло польський кордон.
Саме в таборах інтернованих, розкиданих по всій Польщі, приходить усвідомлення віддати своє життя служінню Україні. Саме тут народився Маланюк-поет.
Його вірші, публіцистичні, культурологічні, літературознавчі статті майже щочисла з'являються в таборових журналах "Всім", "Веселка" та інших виданнях.
Восени 1924 року Євген Маланюк виїздить до Чехословаччини для навчання на гідротехнічному відділі інженерного факультету в Подєбрадах. Цей період для Євгена Маланюка став часом не лише копіткої праці, а й бурхливого літературного життя: доповідей, дискусій, мистецьких змагань. У Подєбрадах у 1924 році поет дебютує збіркою віршів "Стилет і стилос".
Там, в еміграції розквітає потужний талант Євгена Маланюка-поета, перекладача, літературознавця.
Провідна тема його творчості – Україна, проблеми її державності в минулому, сучасному і майбутньому.
Живучи за межами України, Євген Маланюк ні на мить не поривав з нею.Нелегко складалося його життя і в Америці. В останні десятиліття Євген Филимонович усе частіше підсумовує пережите і зроблене. Автор не зраджує сформованих іще в молодості ідеалів, його критика спрямована на себе:
Купив цей час фальшивою ціною:
Ісходом, втечею, роками болю й зла,
А треба було впасти серед бою
На тій землі, де молодість цвіла.
Підписатися на:
Дописи (Atom)