23 листопада 2024
21 листопада 2024
Гідність та свобода
Історія Дня Гідності і Свободи бере свій початок у 2005 році.Президент України
Віктор Ющенко 22 листопада заснував день свободи -на честь Паморанчової революції.
Це свято проїснувало кілька років і вже у 2011 президент-втікач Віктор Янукович скасував його. Натомість він заснував День Соборності та Свободи, яке відзначалось 22 січня.
Пропоную прийняти участь у вікторині до Дня Гідності та Свободи.
20 листопада 2024
19 листопада 2024
1000 днів
1000 днів повномасштабної війни. 1000 днів надскладної запеклої битви за наше існування. За майбутнє України та кожного з нас. 1000 днів Збройні Сили України протистоять ворогу на фронті, який тягнеться на відстань понад 1000 кілометрів. У промерзлих окопах Донеччини і в палаючих степах Херсонщини під обстрілами українські Герої виборюють для нас життя.
13 листопада 2024
День доброти
01 листопада 2024
День заснування Эвропейського Союзу
День народження Європейського союзу (Дата заснування ЄС)

Європейський Союз починає свою історію від 9 травня 1950 р. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями.
Сьогоднi Європейський Союз — економічний та політичний союз 27 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Країни, що увійшли до ЄС, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес, на європейському рівні.
Європейський Союз створив спільну валюту, динамічний спільний ринок, в якому люди, послуги, товари і капітал пересуваються вільно. ЄС намагається зробити так, щоб внаслідок соціального прогресу та справедливої конкуренції якомога більше людей могли скористатися перевагою спільного ринку.
Етапи європейської інтеграції:
– 1950-1968 рр. – становлення економічної Європи шести країн;
– 1969-1973 рр. – поглиблення й розширення «Спільного ринку»;
– 1974-1984 рр. – певний застій євробудівництва;
– 1985-1991 рр. – виникнення нових інтеграційних структур та їхня підготовка до створення ЄС;
– після 1992 р. – розбудова ЄС.
Європейський Союз базується на трьох головних компонентах:
– Європейське співтовариство становить правову основу для формування політики спільного ринку, міжнародної торгівлі, сприяння розвитку, монетарної політики, сільського господарства, рибальства, навколишнього середовища, регіонального розвитку, енергетики;
– спільна зовнішня політика та політика безпеки;
– юстиція і внутрішні справи, що включає співпрацю між країнами – членами ЄС в таких галузях, як громадянське та кримінальне право, політика імміграції та надання притулку, прикордонний контроль, боротьба з торгівлею наркотиками, співпраця та обмін інформацією між поліціями.
З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним. Вступ України до Європейського Союзу (ЄС) є на поточному порядку денному майбутнього розширення ЄС з 2022 року, коли вона 28 лютого подала заявку на членство в Європейському Союзі в умовах російсько-української війни.
Віримо, що мине небагато часу – і Україна стане повноправним членом у складі співдружніх європейських держав.