29 березня - День філолога. Тож зі святом усіх тих, хто знає про слова все і навіть більше!
29 березня 2025
20 березня 2025
20 березня❤️🔥 Всесвітній день казок❤️🔥
💖20 березня💖 – Всесвітній день казки📖 та Міжнародний день щастя🥰
Саме тому у цей день і діти і дорослі мають почуватися казково щасливими, мати хороший настрій,веселитися та багато читати.🤩🥰
❤️🔥Перший твір, який просить прочитати у батьків малеча – це казочка. І ми мерщій згадуємо казочки, які знаємо чи пам'ятаємо з свого дитинства, або беремо книгу казок (звичайно, якщо вони вдома є) з книжкової полички, або мерщій записуємось до бібліотеки .
📙Казки – то наші вчителі, що спочатку виховують, а потім розважають. Вони про віру і добро, дружбу і любов, про дива та щирість, правду і людські чесноти.
💝Гадаємо, усім дорослим і діткам варто час від часу поринати у казку, адже саме дитяча література завжди сповнена особливої надії ,віри та любові.З книгою казок ми завжди щасливі.
📖Тож давайте пірнемо у чарівний фонтан дивовижних та чарівних казок.📖👑🏰
📗Для найменших користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка - настрій "КАЗКА+ПРИГОДИ = ЧИТАЄМО З НАСОЛОДОЮ ".
На ній представлені авторські та народні казки,які найбільше читаються найменшими користувачами бібліотеки.
Тож, якщо ви чи ваша дитина любить читати казочки,тоді вам до нас ‼️ ‼️ 📗
Запрошуємо ‼️❤️📙💥📕💥📗♥️‼️
19 березня 2025
День народження,Ліна Костенко!!!!
Ліні Костенко – 95! 🇺🇦🕊️ Вітаємо і дякуємо за слово та мудрість, які надихають і звеличують.
Ліна Костенко — більше, ніж письменниця. Це голос, що звучав попри заборони й час. Це правда, яка не втрачає актуальності. Це слово, що стало бронею для нашої пам’яті. Вона не підлаштовувалася під часи, не шукала компромісів із совістю, не поступалася принципами.
Ліна Костенко не просто писала про Україну — вона говорила ті слова, які важко було вимовити, але які обов’язково повинні були прозвучати.
Сьогодні її голос звучить так само гостро й безкомпромісно, бо він про найголовніше — про гідність, пам’ять і націю, яка бореться.
💙💛 Її слово було і залишається нашою зброєю. Її думки — тим, що формує нашу свідомість. Історія триває, і ми творимо її далі.
14 березня 2025
14 березня День українського добровольця
14 березня 2014-го на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході.
Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань – як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.
У боях 2014–2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.
Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після широкомасштабного вторгнення люди просто заполонили військкомати. Зараз Сили територіальної оборони є наймолодшим родом військ в українській армії.
День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.
Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Серед добровольчих формувань, котрі гідно долучалися до відсічі ворогу в XX столітті, слід згадати загони Вільного козацтва та Гайдамацький кіш Слобідської України в часи Української революції 1917–1921 років, січовиків Карпатської Січі в 1938–1939 роках, воїнів УПА та партизан у часи Другої світової війни.
Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.
Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.
З історії сучасного добровольчого руху
Дата на пошанування українських добровольців – 14 березня – обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Одна з головних причин формування окремих незалежних батальйонів учасниками Майдану, котрі вирішили боронити державність на фронті, – бажання захищати Україну, залишаючись разом із побратимами, з людьми, що стояли пліч-о-пліч на барикадах або були товаришами з патріотичних рухів.
Навесні того ж року при облдержадміністраціях було розпочато набір до батальйонів територіальної оборони, що формувалися з мешканців-добровольців областей під керівництвом Міністерства оборони України. Одночасно створювалися добровольчі формування Національної гвардії України і патрульної служби поліції особливого призначення під керівництвом Міністерства внутрішніх справ. Окремо добровольці формували незалежні від державних силових структур добровольчі батальйони, які стали щитом на захисті України на початку російської збройної агресії.
10 березня 2025
День Державного Гімну України
День Державного гімну України ми святкуємо під час повномасштабної війни. Наші захисники віддають життя, щоб народ мав можливість бути вільним, гордо носити звання українця та піднімати рідний Прапор, виконуючи Гімн. Щира подяка і глибока вдячність усім військовим ЗСУ за їх віддану боротьбу за рідну землю.
Цей важливий день — чудова можливість нагадати собі, як важливо зберігати єдність, національну ідентичність, рідну мову та державні символи. Шануйте традиції, охороняйте культуру і передавайте її наступним поколінням.
08 березня 2025
Т.Г.Шевченко
04 березня 2025
Всесвітній день письменника
3 березня Всесвітній день письменника (World Day of the writer).
🤝🏻День відзначається щорічно за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (International PEN Club, 12 -18.01.1986) з метою популяризації та відзначення творчого та інтелектуального внеску письменників у життя суспільства.
💥Письменство завжди на передньому краї боротьби за національні ідеали. У будь-які часи ми звертаємося до їх слова, спираємося на їх ідеї, продовжуємо їх шлях.
ℹПисьменники – загальна назва осіб, що займаються створенням текстів, призначених, як правило, для невизначеного кола читачів.
✍🏻Письменник у широкому розумінні – це кожна людина, яка пише твори (не обов’язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі.
📅Україна приєдналася до святкування дня у 2012 р. завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Українське письменство - велика і славетна когорта.
Т. Шевченко, І. Франко, Л. Українка - тріада великих національних письменників, провісників нації, її душа і серце.
Першим у новій літературі українська мова залунала врочисто та гідно у творах Івана Котляревського. Його естафету перейняв Т. Г. Шевченко, а ідеї та творчість Кобзаря загальнолюдські й актуальні до сьогодення. Наступним провідником української нації став Іван Франко. Він з’єднав українську національну ідею з прагненням широких мас до соціальної справедливості, чітко вказав засади для повного національного визволення. Гордість української нації – Леся Українка.
Українське слово ставало зрозумілим для світу з уст Павла Тичини, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Олеся Гончара, Михайла Стельмаха, Олександра Довженка, Григора Тютюнника, Євгена Гуцала, Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка, Василя Стуса, Василя Симоненка.
Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Оксана Забужко, Любко Дереша, Юрій Іздрик, Ірен Роздобудько, Тарас Прохасько, Юрій Винничук, Марія Матіос, Василь Шкляр, Люко Дашвар - видатні письменники сучасної України.
В Україні існує Національна спілка письменників України (НСПУ) – добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів.
НСПУ має власне книжкове видавництво – «Український письменник».
Український ПЕН-центр офіційно став членом Міжнародного ПЕН у 1989 р.
28 лютого 2025
Я читаю книги
Книга – це не просто сукупність слів на папері, а живий організм, який дихає мудрістю віків. Кожна сторінка – це клітина, кожен розділ – орган, а читач – серце, яке змушує цей організм жити і розвиватися.
Пірнаю я у море книг, і насолоду з цього маю, Бібліотека - мій бальзам, який я розумом сприймаю. Бібліотека - світ знання, тож люди йдуть щодня до неї. В ній і почуття, поради є і є ідеї. Абонемент, читальний зал – книжковий храм і центр культури. Тут затамуєш навіть дух, якщо ти ніжної натури. Цей дух незримо окриля, підносить нас до неба, А як зануришся в книжки, нічого кращого й не треба. |
25 лютого 2025
25 лютого день народження Лесі Українки
25 лютого-День української жінки,дата встановлена до Дня народження видатної поетеси,письменниці і громадської діячки-Лесі Українки.
24 лютого 2025
24.02.2025 Сум, біль, тривоги і втрати...
24 лютого 2025 року виповнюється три роки від повномасштабного вторгнення військ російської федерації в Україну
У лютому 2014 року почалася сучасна російсько-українська війна. Тоді, 11 років тому, РФ окупувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької, Луганської та Херсонської областей. До 24 лютого 2022 року основні події війни, з різною інтенсивністю бойових дій, точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.
Росія розв’язала проти України імперіалістичну – загарбницьку – й екзистенційну війну, спрямовану не лише на захоплення території, а й на знищення української державності, нашої національної ідентичності, геноцид Українського народу. Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року стало новим етапом війни, розпочатої у 2014 році. Cпротив агресії після 24 лютого 2022 року консолідував українців.
Ключові повідомлення
Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, за право на вільний європейський та євроатлантичний вибір, за суверенітет і територіальну цілісність. До 24 лютого 2022 року основні воєнні дії не виходили за межі сходу нашої країни. Протягом восьми років Збройні сили України разом із добровольчими формуваннями, волонтерами ефективно стримували збройну агресію РФ, звільнивши більшість захоплених нею на той час територій. 24 лютого 2022 року Росія розв’язала відкриту повномасштабну війну проти України.
Ця війна принесла загрозу миру і безпеці європейського континенту, призвела до порушення стабільності та рівноваги в глобальному вимірі. А для нас війна має екзистенційний характер – вона на виживання. Бо російський загарбник на тимчасово окупованих територіях в усій повноті реалізує геноцид Українського народу – знищує нашу культуру, літературу, мобілізує українське населення, кидаючи у бій проти своїх.
Війна в Україні та за Україну не почалася зненацька. Повномасштабний напад – це чергова спроба зламати Україну, перетворити суверенну державу на симулякр, а її народ – на «насєлєніє», подібне до російського. Відкрита війна проти України планувалася давно, а в латентних і гібридних формах тривала всі роки нашої незалежності.
Війна не оминула жодної родини, торкнулася кожного. І кожен проходить це випробування по-різному. Але спільним для багатьох залишається прагнення перемоги, бажання знищити ворога, вистояти та втримати незалежність. Це спонукає до дій та мобілізує зусилля.
Війна загартувала й згуртувала нас. Нині нас об’єднує пам’ять про загиблих, спільний біль і спільна відповідальність, прагнення помститися за всіх убитих та закатованих рашистами. Щоб вижити, у нас є лише один вихід – перемога.
У найважчі часи нашої історії українці об’єднувалися для відсічі ворогові, масово ставали на захист рідної землі. Наша готовність до спротиву є вирішальною запорукою перемоги.
Це зрозуміли ті десятки і сотні тисяч українців, що добровільно стали до лав захисників України. Вони, полишаючи свої справи чи успішну кар'єру, одягали військові однострої.
Тисячі українців займаються волонтерством. Вони дали шанс усім іншим підготуватися і знайти своє місце у цій війні. Але перемогти ми зможемо лише спільними зусиллями всіх українців. У нас є цей шанс і ми не маємо права його втратити.
Національна єдність забезпечила успішний опір російському агресорові. Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає своє право на існування, національну ідентичність, європейський вибір і цінності. Українці проливають кров за вільну, демократичну Європу. І сьогодні, унаслідок воєнної агресії РФ, на жаль, Україна має не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо.
Та українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію. Сьогодні Україна стримує її завдяки зусиллям на військовому, інформаційному фронтах, а також міжнародній допомозі. Але передусім ми вдячні нашим мужнім і стійким захисникам і захисницям із Сил безпеки та оборони.
Варто усвідомлювати, що рівень загрози залишається високим. Сьогодні ворог не має наміру зупинятися, не рахується із втратами. Тому ми не маємо права дозволити агресору підважити нашу єдність, готовність і здатність до спротиву. Маємо зберігати дух свободи і згуртованість.
Сторінки незламності
З 20 лютого по 14 березня відзначаємо низку дат, покликаних нагадувати нам про спротив нашого суспільства свавіллю влади й поневоленню:
20 лютого Україна вшанує пам’ять Героїв Небесної Сотні під гаслом відзначення – «Герої першої перемоги у битві, що триває».
24 лютого – день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
26 лютого – в День спротиву окупації Криму – вшановуємо мужність тисяч кримців, які цього дня в 2014 році вийшли на мітинг у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.
14 березня – День українських добровольців.
Сучасним опором російській агресії ми довели свою згуртованість, спільне прагнення визначати майбутнє та готовність боротися за нього. Нині нам треба зберігати вміння масово піднятися на захист рідної землі, а також важливо організуватися на співпрацю з відбудови України після перемоги.
Ніколи не забути !!! Ніколи вже не повернути !!! Рівно 3 роки повномасштабного і 11 рік війни.
22 лютого 2025
22 лютого День Визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників
22 лютого 2025 року виповнюється 81 рік з дня визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників.
Це визначна дата в історії міста, яка нагадує нам про відвагу та самопожертву воїнів ,
які боролися за свободу рідної землі.
Напередодні класними керівниками були проведені виховні години.
21 лютого 2025
День рідної мови
Щиро вітаємо вас із Днем української писемності та мови – святом, яке об'єднує українців. Мова є основою нашої ідентичності, адже саме через рідне слово ми передаємо свою історію, культуру та національну гідність, виховуємо нові покоління свідомих громадян та патріотів України.
Пропоную вашій увазі вікторина "Ріна мова-душа народу"
https://view.genially.com/67bc247ec9ae3e3a18cab785/interactive-content-ridna-mova-dusha-narodu
20 лютого 2025
20 лютого День пам'яті Небесної Сотні
Сьогодні, 20 лютого, Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – тих, хто віддав своє життя за свободу, демократію та європейське майбутнє нашої держави. Революція Гідності стала визначальним етапом в історії України, коли тисячі громадян вийшли на майдани по всій країні, щоб відстояти свої права та гідність. На жаль, ціна свободи виявилася надто високою – у ті трагічні дні загинули понад сто відважних українців, які назавжди увійшли в історію як Небесна Сотня.💙💛
Сьогодні ми згадуємо їхній подвиг та вклоняємося перед їхньою мужністю. Вони стали символом незламності українського народу. Вічна пам’ять Героям! Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
18 лютого 2025
19 лютого День Державного герба України
15 лютого 2025
16 лютого день Єднання
▪️16 лютого - День Єднання.
🇺🇦День єднання – це державна ініціатива, яка була вперше запроваджена 16 лютого 2022 року відповідно до Указу Президента України.
🇺🇦Володимир Зеленський зазначив, що це свято має об’єднати українців навколо національної ідеї і висловити протистояння російській пропаганді, демонструючи, що ми — єдиний народ.
14 лютого 2025
14 лютого Міжнародний день дарування книг
Книга-найкращий подарунок. А коли вона подарована в бібліотеку, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок. Шкільна бібліотека отримала у подарунок 30 нових, україномовних книг.
Розповсюдження української книги – не просто любов до читання. Це те, що створює національну свідомість, змушує замислюватися та рухатися далі. Я щиро та безмежно вдячні Вам,за подаровані книги.
Акція продовжується!!!
Книга – це найкращий подарунок, адже вона несе в собі світло знань, нові
ідеї та незабутні історії. У цей день бажаю, щоб у кожного з нас була
можливість відкрити нову захопливу сторінку свого життя. Читайте, надихайтесь і
даруйте книги від щирого серця!
З літературою ближче можна познайомитися
в бібліотеці,чекаю на вас !
05 лютого 2025
Всесвітній день читання вголос
03 лютого 2025
Євген Гребінка
2 лютого народився Гребінка Євген Павлович (1812-1848 рр.) – український письменник, педагог, видавець. Автор байок, оповідань, пісень та романсів.
Гребінка відомий передусім своїми байками, написаними українською мовою. Його збірка "Байки" (1834) принесла йому широку популярність, а байки «Ведмежий суд», «Віл і Осел», «Лебідь і Гуси» стали класикою жанру. Крім того, він активно працював над прозовими та поетичними творами, серед яких роман "Чайковський". Відомий також як видавець, Гребінка підтримував розвиток української літератури, організовуючи видання творів своїх сучасників. Його внесок в українську культуру полягає не тільки в його власних творах, але й у поширенні українського слова серед широкого загалу.
02 лютого 2025
Всеволод Нестайко
30 січня 1930 року в Бердичеві народився Всеволод Нестайко, якому судилося стати одним із найпопулярніших у світі дитячих письменників. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.
Свій творчий шлях Всеволод Нестайко починав у дитячому журналі «Барвінок», де друкувався разом з іншими класиками — Юрієм Яновським, Павлом Тичиною, Наталею Забілою, Оксаною Іваненко, Максимом Рильським. У 1956 році побачила світ збірка оповідань письменника під назвою «Шурка і Шурко». А через два роки - казкова повість «У Країні Сонячних Зайчиків».
Найвідомішими книгами Всеволода Нестайка стали підліткова трилогія «Тореадори з Васюківки», казкова казки про Країну Сонячних Зайчиків», оповідання «Одиниця з обманом», «П'ятірка з хвостиком», «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузянах» та багато інших. 1979-го року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
На початку 1990-х рр. загальний тираж книжок Нестайка сягнув позначки в три мільйони примірників! Трилогія «Тореадори з Васюківки» видавалася 32 рази, у тому числі й за кордоном. Твори письменника перекладено 20 мовами.
Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі. На похорон сотні киян взяли із собою дзеркальця, щоб провести улюбленого письменника сонячними зайчиками.