13 вересня 2022
Список сучасної україномовної художньої літератури для читачів 11-14 років
Для читачів та читачок 11-14 років
Не так складно підібрати цікаву книгу для дитини, якщо малюк ще в дошкільному віці. У молодшій школі у нього зазвичай вже починають з'являтися власні смаки та вподобання і є сенс вибирати літературу разом. Коли ж наближається 11 чи 12 день народження - це означає, що скоро пубертатний період і з вибором підліткової літератури (і не тільки) вже буде набагато складніше. Нон-фікшн, художня література чи комікси?
Читання - навичка, яку потрібно розвивати і підтримувати в будь-якому віці, сприйняття і розуміння інформації через текст, а також концентрація уваги необхідні в будь-якій роботі.
1. Наталія Довгопол. «Привиди готелю «Едельвейс».
Книга «Привиди готелю "Едельвейс"» адресована дітям середнього та старшого шкільного віку. Міркування та переживання головного герою, сучасного підлітка Вадима, допоможуть дорослим краще зрозуміти свого «їжачка-колючку», який надає перевагу режиму онлайн та не уявляє свого життя без ґаджетів. Зазвичай привиди з’являються, щоб налякати. Але потойбічні постаті готелю «Едельвейс» самі потребують допомоги. Кожен з привидів створений зовсім не з метою полоскотати нерви або нагнати жаху: всі вони мають певне послання до головного героя та до читача. «Рід великий, а пообідати ніде» — саме крізь призму даного вислову Вадим дивився на своїх родичів, відчуваючи себе самотнім і непотрібним поруч з ними. Хто б знав, що мандрівка до табору, замість якої хлопчина планував посидіти в Minecraft та до кінця літа змонтувати гігабайти відзнятого відео, змусить його інакше поглянути на рідних та життєві цінності взагалі.
2. Зірка Шевченко. «Вартовий брами».
Старшокласниця з України та її кузен-француз, подорожуючи Піренеями, натрапляють на диво природи — підземну ріку Фонтесторб, течія якої зупиняється щопівгодини. Згодом виявляється, що вона приховує й інші таємниці. Двоє підлітків намагаються їх розгадати — і несподівано потрапляють за Браму часу, просто у вир Альбігойських воєн на півдні Франції.
В середньовічному Лангедоку їм доводиться пережити чимало небезпечних пригод. Вони ризикують життям, рятуючи нових друзів від інквізиції, і відкривають неймовірну сімейну таємницю...
3. Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути».
Психологічна повість, що входить до шкільної програми з української літератури, належить перу Ніни Бічуї — добре знаної в нашій країні письменниці, кавалера Ордена Усмішки. Авторка висвітлює проблеми дорослішання дітей-школярів, шляхи формування їхніх характерів, розуміння відповідальності за свої вчинки. В повісті показано й протистояння правди і брехні, стосунки між школярами, а також їхні стосунки з батьками та вчителями; проглядаються і перші паростки кохання та проблема вибору. Читачі — школярі, та, сподіваємось, їхні батьки, зможуть багато цікавого пізнати завдяки запропонованій повісті.
4. Лариса Ніцой. «Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку».
Головні герої Василинка, Любомирчик і Олежка відправляються на пошуки скарбу. На дітей чекають бандити, таємне підземелля й пастки. Не остання роль у цій пригоді випаде двом бабусям. Одна з них поведена на приготуванні їжі, а друга – фанатка спорту. В сюжет цієї кумедної історії письменниця легко вплітає тему людей з інвалідністю у соціумі. Повість пересипана гумором, додає настрою та читається на одному диханні.
5. Оля Русіна. «34 сонячні дні і один похмурий».
Чи не кожен у своєму житті переживав якісь особливі пригоди під час літнього відпочинку на березі моря. І про це — нова повість Олі Русіної «34 сонячні дні і один похмурий». Дві дівчинки Анни: одна — приморська мешканка, друга вперше потрапила на літній відпочинок до моря — переживають дні напруженого знайомства, пригод, небезпек і зміцнення своєї дружби. Разом із Маркіяном, братом місцевої Анни, вони влаштовують детективне розслідування щодо чоловіка з чайками, борсаються в таємницях творчої молодості Анатолії та дядька Стефана, переживають смертельні небезпеки та мріють про ночівлю на старому маяку...
5
6. Юлія Данчук. «Я обираю професію. Ким стати. Путівник підлітка STEP BY STEP».
«Обери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті» —це істина, що залишається поза межами часу та локацій! А як знайти те саме заняття до душі? Путівник допоможе тобі розібратися! Головна мета книги — допомогти визначитися з професією своєї мрії. Як? За допомогою анкет самопізнання, огляду тенденцій ринку професій, порад від експертів та коучів з особистісного розвитку. А ще своїми історіями про шлях до мрії поділилися сучасний український музикант Артем Півоваров та його однокласники, щоб надихнути тебе на досягнення бажаного. Як обрати сферу, у якій хочеш працювати? Як обрати заклад вищої освіти? Які предмети необхідно обрати для складання ЗНО? Які перспективи цієї професії в майбутньому? Чи можна працювати за обраною спеціальністю за кордоном? Ти знайдеш усі відповіді в путівнику!
Обирай професію, став собі мету, досягай успіху!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар